Świętochów

ul. Wiosenna

Parametry

Cena
16 000 000 PLN
Cena za m2
96,97 PLN
Powierzchnia
165 000 m2
Powierzchnia użytkowa
2 500 m2
Powierzchnia działki
167 919 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Liczba pokoi
26
Liczba pięter
2
Stan budynku
Stan deweloperski
Typ domu
Rezydencja
Rok budowy
2000
Rynek
Pierwotny
Garaż/Miejsca parkingowe
Tak
Usytuowanie garażu
Pod budynkiem
Numer oferty
1359/2439/ODS
Dom Sprzedaż Świętochów Wiosenna

Opis nieruchomości

Absolutna perełka, nieruchomość jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, wyjątkowo ciekawa architektonicznie i dopracowana w każdym calu. Jest to Dwór Polski, zbudowany na bazie XIX wiecznego projektu zamówionego przez hrabiego Krasińskiego. Stan, w jakim nieruchomość obecnie się znajduje umożliwia wykończenie nieruchomości na różne cele. Można tu z powodzeniem stworzyć luksusową klinikę medyczną, hotel z polem golfowym, centrum konferencyjno - edukacyjne, bądź dom weselny z częścią hotelową. Można też wykończyć zgodnie z pierwotnym założeniem, czyli jako dom rodzinny wielopokoleniowy.
Rezydencja powstała z myślą o stworzeniu wielopokoleniowego rodzinnego domu, w którym zaprojektowano odrębne, niezależne apartamenty (ponad 100m2 każdy), oraz wspólną część salonową z wielką rodzinną jadalnią, kuchnią i zapleczem gospodarczym. Ponadto, dla potrzeb właścicieli stworzono w części podziemnej teatr z garderobami, pokój bilardowy i wiele pomieszczeń, które mogą pełnić różne funkcje w zależności od pomysłu na zagospodarowanie nieruchomości. Wszelkie wykorzystane do budowy materiały są najwyższej jakości, ponieważ dom budowano dla siebie.
Dwór o powierzchni ponad 2500m2 posadowiony jest na działce ok 16,5ha w miejscowości Świętochów, gmina Tarczyn, zaledwie 30 minut samochodem z Warszawy. Działka w dużej części jest zagospodarowana. Urządzone są drogi dojazdowe (ponad 2km) i aleje spacerowe (granitowe bloczki), są nasadzenia roślin ozdobnych wzdłuż alei (platanowce). Od strony salonu rozciąga się widok na las, sad owocowy i staw z granitowym mostem, po którym przyjemnie spacerować, a równie dobrze może przejechać po nim samochód ciężarowy. Zarybiony staw przyciąga czaple, bociany a nawet piżmowce. Drzewostan parku jest zróżnicowany, od drzew liściastych i iglastych aż po sady z jabłoniami, gruszami, czereśniami czy orzechami.
Rezydencja posiada cztery kondygnacje i strych, a łączna powierzchnia użytkowa całości to 2500m2.
W części piwnicznej 827m2, znajdują się pomieszczenia techniczne, magazyn, pralnia, spiżarnia, dodatkowa kuchnia, specjalna piwnica do przechowywania win, toalety, duży salon z miejscem na kominek, pokój kinowo-telewizyjny, pokój bilardowy. Wyjątkową atrakcją jest tu sala teatralna z profesjonalnie zaplanowaną sceną oraz garderobami.
Do części parterowej 533m2 wchodzi się przez masywne, rzeźbione drzwi do reprezentacyjnego holu, ozdobionego kasetonowym, drewnianym sufitem. Dalej znajduje się przestronny salon z wyjściem na taras i do ogrodu. Na szczególną uwagę zasługuje dwukondygnacyjna biblioteka. Na parterze zaplanowane są także wszystkie niezbędne pomieszczenia o zróżnicowanych funkcjach. Jest tu łącznie kilkanaście pomieszczeń w tym 2 apartamenty.
Z holu, główne schody prowadzą na piętro o powierzchni całkowitej 502m2. Dwór posiada również schody kuchenne. Na piętrze znajduje się z salon, pokój odnowy biologicznej, biblioteka, oraz 4 apartamenty, z których każdy ma 2 pokoje z garderobami i łazienkę.
Drugie piętro to 7 pokoi gościnnych, łazienki, pomieszczenia gospodarcze, garderoba i schody prowadzące na rozległy strych.
Rezydencja wyposażona jest w instalację centralnego ogrzewania z pieca, ponadto instalacje elektryczne i hydrauliczne. Podłogi - szlichta, ściany otynkowane i wybiałkowane. W holu rozpoczęto prace wykończeniowe: drewniane belki i kasetony na suficie, gotowy jest wykończony w drewnie rozległy wiatrołap, przygotowane są do zamontowania drewniane wewnętrzne parapety.
Budynek ma drewniane okna i rzeźbione, dębowe drzwi wejściowe. Wykończenia na elewacji wykonane są z piaskowca. Czterospadowy dach pokryty jest ceramiczną dachówką.
Posiadłość położona jest w środku malowniczego parku, ze starodrzewiem i rozległym stawem, a teren został zmeliorowany. Na terenie parku wybudowano solidne, granitowe drogi i aleje oraz ozdobiono je okazałymi rzeźbami. Cała posiadłość jest ogrodzona metalowym parkanem, a wjazd prowadzi przez reprezentacyjną bramę, pasującą stylem do budynku. Przy bramie zbudowano stróżówkę, a dla firmy ochraniającej wybudowano wewnętrzną drogę wzdłuż całego ogrodzenia.
Rezydencja połączona jest integralnie ze skrzydłem garażowym. Garaże usytuowane zostały dyskretnie na obniżonym terenie, a ich dach zaizolowano i przykryto murawą, dzięki czemu powstał rozległy boczny taras. Od frontu, część garażowa jest zupełnie niewidoczna.
Jest to doskonałe miejsce dla osób ceniących sobie wygodę życia, spokój, ciszę oraz zieleń. Nieruchomość świetnie skomunikowana z centrum Warszawy. Wielkim atutem jest bliskość trasy dzięki której bardzo szybko i wygodnie można dojechać do wszystkich dzielnic Warszawy.
Wszechstronne możliwości wykorzystania nieruchomości na cele mieszkalne, bądź jako hotel, klinika, czy dowolna inna działalność stwarzają z tej nieruchomości niepowtarzalną ofertę dla przyszłego inwestora.

Parametry dodatkowe

  • Materiał: Cegła
  • Dach: Dachówka ceramiczna
  • Typ okien: Drewniane (nowy typ)
  • Kształt działki: Nieregularny
  • Ukształtowanie działki: Zróżnicowana
  • Ogrodzenie: Mieszane
  • Droga dojazdowa: Kostka brukowa

Kontakt

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Vistate dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest Vistate z siedzibą przy Lekka 3 lokal 28, 01-910 Warszawa (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres joanna@lebiedz.pl… czytaj więcej